(021) 22 01 45 32 - (0938) 692 1414
تهران، خیابان ولیعصر، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه اول، واحد۴

بیماران سرطانی مراقب ویروس کرونا باشند

بیماران سرطانی مراقب ویروس کرونا باشند

در هنگام شیوع بیماری کووید 19 منحوس افرادی که مبتلا به سرطان هستند به دلیل نقص و ضعف سیستم ایمنی بیش از سایر افراد جامعه در معرض خطر ابتلا به این ویروس هستند، به همین خاطر متخصصین به رعایت نکات پیشگیرانه و مراقبتی بسیار تاکید می کنند و به آن دسته از افراد در معرض خطر توصیه می کنند تا می توانند امورات خود در خانه بگذرانند، زیرا این بیماری به شدت بر روی کاهش گلبول های سفید بدن که وظیفه محافظت از بدن را دارند، تاثیر می گذارد و تا کنون آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 متعلق به کسانی است که بیماری های زمینه ای مربوط به ضعف سیستم ایمنی است.

در ادامه این نوشتار در خصوص کرونا ویروس جدید و بیماران سرطانی صحبت می کنیم با دانش و آگاهی بالای خود جان و تن تان را در برابر این بلای خانمان سوز حفظ کنید.

 

دکتر معصومه صابریان فوق تخصص آنکولوژی و هماتولوژی با بهره مندی از به روز ترین امکانات و استفاده از مجهزترین تجهیزات پزشکی اقدام به درمان انواع بیماری هایی مانند سرطان و بیماری های خونی می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر صابریان فوق تخصص آنکولوژی و هماتولوژی، با شماره 02122014532 ، 09386921414 ، 09388907079 و پیج اینستاگرام ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

حقایقی در مورد بیماری کووید19

نام ویروس این بیماری کرونا نام دارد از خانواده ویروس های سارس و مرس که در سال های گذشته شیوع پیدا کرد و آن ها جان هزازان نفر را به کام مرگ کشاندند اما این بار کرونا ویروس جدید قدرتمند تر و با شیوع سریع تر از آن ها ظاهر شده است و تقریبا تمامی جهان را درگیر خود کرده است. البته انفجار اطلاعاتی که در مورد این بیماری رخ داده است تا کنون بی سابقه بوده این اتفاق به حدی وسیع بوده است که از کودکی خردسال تا فرد کهنسال هم اطلاعاتی صدق یا کذب در این خصوص دارد و می داند چیست و چگونه عمل می کند و چه علائمی دارد. تنها عامل این طوفان اطلاعاتی پیشرفت تکنولوژی و اخبار های لحظه ای است.

هم اکنون هم تمامی دانشمندان حاضر در جهان مشغول بررسی و ارزیابی و مطالعات بر روی این ویروس منحوس هستند تا بتوانند داروی را بیابند که التیام دهنده حملات و جراحت های این ویروس باشد.

خبر خوب این که به تازگی عده ای از محققین مدعی کشف دارویی در جهت کاهش علائم این بیماری شده اند و در تعدادی از افراد درگیر مبتلا به آن هم تست های اولیه انجام شده است در صورت موفقیت آمیز بودن آن خدمت بزرگی به بشریت شده است زیرا به راحتی می توانند جلوی رخ دادن فاجعه ی انسانی را بگیرند.

 

بیماران سرطانی مراقب ویروس کرونا باشند

علائم کرونا ویروس جدید

با توجه به علامت های که در افراد درگیر این بیماری مشاهده شده است علائمی مانند: سرفه های مکرر، تنگی نفس شدید، کمی آبریزش بینی، خستگی مفرط، افزایش درجه حرارت بدن، بی اشتهایی و بی حالی ظاهر شده است.

اما بر اساس تحقیقاتی که اخیراٌ انجام شده است پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند بیش از نیمی از افراد آلوده به این ویروس علائمی از خود نشان نمی دهند و همین امر بر وحشت آور بودن این بیماری افزوده است همینطور علائم آن هم بعد از مدت 14 روز نمایان می شود و حتی خود فرد مبتلا هم بعد از دو هفته از ابتلا گذشته از بیماری خود باخبر می شود همین اتفاق به اپیدمی شدن آن بیشتر کمک می کند.

علائم کرونا ویروس در بیماران سرطانی

همانطور که می دانید کرونا ویروس ممکن است در برخی از افراد هیچ علامتی نداشته باشد اما در بیماران مبتلا به سرطان و تومور های بدخیم علائم شدیدی از خود نشان می دهد و در نهایت می تواند منجر به مرگ وی شود، بنابراین به این دسته از افراد بسیار توصیه می شود که بیش از پیش احتیاط کنند.

بیماران سرطانی مراقب ویروس کرونا باشند

این جمله پیام یکی از متخصصین حوزه درمانی آنکولوژی و هماتولوژی است که بر اساس مطالعات خود اذعان می دارد، آن دسته از بیمارانی که در حال حاضر در حال طی کردن مراحل درمان بیماری سرطان خود هستند و چه آن هایی که این مراحل را پشت سر گذاشته اند باید تا می توانند در منزل بماند اما در شرایط اضطراری هم با رعایت کامل نکات مراقبتی از منزل خارج شوند.

بیماران مبتلا به سرطان توجه داشته باشند و فریب تبلیغ های کاذب دارو های گیاهی و شیمیایی درمان قطعی کرونا ویروس یا داروی مطمئن برای پیشگیری از آن را نخورند و با علم بر این جعلی بودن از آن ها مصرف نکنند.

اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به کرونا ویروس

در حال حاضر تنها راه مصون ماندن از این بیماری ماندن در خانه و اجرای طرح قرنطینه گی و قاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی است. رعایت این نکات برای تمامی افراد در هر رده سنی ضروری است، اما در بیماران مبتلا به سرطان با شدت و دقت بیشتری باید انجام شود.

 

بیماران سرطانی مراقب ویروس کرونا باشند

 • شستشوی دست ها با آب و صابون چندین مرتبه در طی روز
 • گندزدایی تمامی لوازم که با آنها در ارتباط هستید، با مواد ضدعفونی کننده قوی
 • استفاده مکرر از ژل های ضدعفونی کننده برای دست
 • هنگام خروج از منزل از ماسک های بهداشتی استفاده کنید و توجه داشته باشید این ماسک ها را هر دو ساعت یک بار باید تعویض کنید زیرا پس از این مدت امکان آلوده شدن آن ها بیشتر است.
 • از انواع دستکش های در هنگام دست زدن وسایل و یا رانندگی کردن استفاده کنید. سعی کنید از دستکش های لاتکس که قدرت نفوذ ناپذیری بیشتری دارد استفاده کنید.
 • از مواد غذایی حاوی انواع ویتامین و پروتئین ها استفاده کنید تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود.
 • سازمان بهداشت جهانی طی بیانیه ای از تمامی مردم خواسته است ارامش خود را حفظ کنند و استرس و اضطراب را از خود دور کنند، زیرا اضطراب خود به تنهایی به عنوان عامل ضعیف تر شدن سیستم ایمنی شناخته شده است و افراد مضطرب هم بیش از افراد با روحیه بالا در معرض آسیب قرار دارند.

*نکته ای وجود دارد این است که شما برای درک بهتر، تمامی اجزا و اشیا اطراف تان را به شکل ویروس ببینید.

جمع بندی کرونا ویروس و بیماران مبتلا به سرطان

افرادی که طول درمان خود را پشت سر گذاشته اند و صرفاٌ برای چکاپ های دوره ای خود به بیمارستان و مطب های پزشک مراجعه می کنند، با توجه به شرایط کنونی و بالا بودن میزان آلودگی در همه ی بیمارستان ها بهتر است در خانه بماند و نوبت چکاپ خود را به زمان دیگری موکول کنند تا از خطر ابتلا به بیماری دور بمانند.

 

راه های ارتباطی با دکتر معصومه صابریان فوق تخصص آنکولوژی و هماتولوژی:

 • تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه اول، واحد۴
 • (021) 22014532 – 22013068
 • (0938) 6921414 – (0938) 8907079
 • info@drsaberian.com
 • صفحه اینستاگرام

دیدگاه

20 − 19 =

Call Now Button