(021) 22 01 45 32 - (0938) 692 1414
تهران، خیابان ولیعصر، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه اول، واحد۴

برای درمان سرطان بهترین دکتر را انتخاب کنید

مطلبی در رابطه با انتخاب دکتر برای درمان سرطان

بروز انواع سرطان از علل افزایش مرگ و میر است. ریشه ی اصلی سرطان ها به عوامل محیطی و عوامل ژنتیکی مربوط می شود. عوامل محیطی از طریق عادات شخصی و سبک زندگی تاثیر می گذارد. سرطان با تاثیرات مخربی که بر اقتصاد و آرامش خانواده و جامعه وارد می کند. بسیار خطرناک است و لزوم پیشگیری از آن با توجه به مبالغ هنگفتی که برای درمان های احتمالی به خانواده و جامعه تحمیل می شود، قابل توجیه است. در حالی که در مواردی این درمان ها فقط می تواند مرگ بیمار را برای مدت کوتاهی به تعویق بیاندازد. با توجه به روش های مختلف و درمان با داروهای کمیاب مراجعه به بهترین دکتر برای سرطان در تهران پیشنهاد می شود.

 

بهترین متخصص درمان سرطان

تشخیص به موقع سرطان یکی از مهم ترین و بهترین راهکارهای درمان آن است . اگر در زمان بروز مشکلات ساده چکاب های عمومی انجام دهید و به صورت دوره ای به بررسی اعضای مختلف بدن بپردازید زودتر متوجه عارضه و یا بیماری های بدخیم خواهید شد و از این طریق به پیشگیری از بروز سرطان کمک نموده اید .

به یاد داشته باشید که بسیاری از بیماری ها در وهله ی اول در مراحل ابتدایی و ساده هستند که در اثر بی توجهی و عدم درمان به توده های سرطانی و غیر قابل درمان تبدیل خواهند شد . وخیم شدن وضعیت بیماری باعث می شود که مشکلاتی برای ارائه راهکارهای درمانی ایجاد گردد

بهترین درمان سرطان در تهران

مکانیسم همه ی سرطان ها مربوط به تقسیم و رشد غیر عادی سلول ها است. سلول های آلوده ی سرطانی با تقسیم های افراطی و غیر عادی خود توده هایی ایجاد می کنند. که باعث اختلال در کارکرد طبیعی اندام ها می شود. گاهی این توده های سلولی خود متشکل از سلول هایی است، که قابلیت انتقال به مناطق دیگر بدن و ایجاد توده ای جدید از سلول های سرطانی را دارند. اکنون اهمیت تشخیص زودهنگام سرطان قابل درک است. که هر چه پزشک زودتر از وجود سلول های آلوده آگاه شود، می تواند با استفاده از دارو یا شیمی درمانی تقسیم سلولی را متوقف و از آلوده کردن بافت های دیگر جلوگیری کند.

شایع ترین سرطان ها در مردان

از جمله سرطان های شایع در مردان می توان به سرطان پروستات، معده، ریه، روده بزرگ و…اشاره کرد. براساس آمار سرطان در ایران و دیگر کشور های جهان مردان معمولا به دلیل سبک زندگی پرخطر تر بیشتر از زنان به سرطان مبتلا می شود. سبک زندگی مانند استعمال دخانیات، مشروبات الکلی و تغذیه نامناسب از موارد تاثیر گذار در ابتلا به سرطان است. حقیقت دیگر در باره ی سرطان در مردان این است که آمار درمان زنان مبتلا به سرطان از مردان مبتلا بیشتر است. لازم به ذکر است که از عوامل موثر در نتیجه بخش بودن درمان می توان به قرارگیری تحت درمان بهترین دکتر سرطان در تهران اشاره کرد.

شایع ترین سرطان ها در زنان
شایع ترین سرطان ها در زنان به ترتیب سرطان سینه، روده بزرگ، ریه، دهانه رحم، تیروئید، رحم، معده، تخمدان، کبد، لنفوم غیر هوچکین، لوزالمعده، خون، مری، کلیه، ملانوم، مغز و سیستم عصبی مرکزی، مثانه و… است. سرطان معمولا با توجه به اولین اندامی که در آن بروز می کند، نامگذاری می شود. درحالی که سرطان های بدخیم در مدت کوتاهی قادر به درگیر کردن اندام های دیگر بدن نیز هستند. برای مثال سرطان پوست بدخیم می تواند غدد لنفاوی را نیز آلوده کند. نکته ی قابل توجه و مشترک همه ی انواع سرطان ها تاثیر تشخیص به موقع در روند درمان است که در مطلب درمان سرطان سینه به آن اشاره شده است . دستگاه ایمنی بدن دارای سلول های تخصصی برای از بین بردن سلول های سرطانی و آلوده است و یکی از بهترین روش های درمان سرطان تقویت ایمنی بدن بیمار است. که می تواند به میزان قابل توجهی شیوع سرطان را کند و کنترل کند و درمان را امکان پذیر سازد.

سرطان چگونه تشخیص داده می شود؟
سرطان سینه در زنان از سرطان های شایع محسوب می شود. راهکار هایی برای تشخیص اولیه آن به روش معاینه شخصی در این ویدئو شرح داده می شود. استفاده از این راهکار ها روند غربالگری را تسهیل می کند و افراد با رویت موارد غیر طبیعی باید به متخصص داخلی، فوق تخصص انکولوژی و هماتولوژی مراجعه نمایند.

استفاده از ماموگرافی برای تشخیص سرطان سینه

یکی از روش های معاینه برای تشخیص ابتلا به سرطان سینه استفاده از مامو گرافی است.
مامو گرافی یا تصویر برداری از سینه با بررسی بافت سینه فرد، وجود توده ی سلولی غیر عادی را مشخص می کند و در صورتی که بافت سینه ی فرد حاوی توده ای مشکوک باشد، به تشخیص پزشک تحت نمونه برداری قرار می گیرد و با توجه به نتیجه ی نمونه برداری، تشخیص سرطان سینه امکان پذیر است.

در خانم هایی که مبتلا به سرطان سینه هستند و یا سابقه خانوادگی ابتلا به این بیماری در آنها وجود دارد توصیه می شود که به صورت مرتب بررسی های لازم توسط ماموگرافی را انجام دهند مامو گرافی کمک می کند که تمامی بافت سینه مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت وجود کیست و یا توده های خوش خیم و بدخیم این عارضه به خوبی قابل شناسایی خواهد بود بد نیست بدانید که بسیاری از ما افراد در ابتدا به توده های خوش خیم مبتلا می شوند که  در بیشتر موارد ابتدا خانم ها به توده های خوش خیم در سینه مبتلا می شوند که در صورت عدم توجه و درمان تبدیل به توده های بدخیم شده و با رشد سریع تری فرد را به سرطان سینه مبتلا می نماید ن رو به کلیه خانم‌ها توصیه می‌شود که چه کافه دوره‌ای از اینها داشته باشند و به علائمی مانند درد و بد فرمی سینه ها یا ترشح ماده زرد رنگ از نوک سینه توجه ویژه داشته و به سادگی از کنار علائم بروز نموده رد نشوند

روش های مختلف درمان سرطان

روش های درمان سرطان ممکن است که شامل جراحی نیز بشود برای جراحی توده های سرطانی نیاز است که بررسی‌های لازم بر روی توده انجام شود و در برخی از موارد نسبت به برداشتن آن اقدام لازم صورت بگیرد در جراحی ممکن است که برخی از آثار تخریبی سرطان برداشته شود و یا عضو سرطانی به طور کامل از بدن خارج شود البته در بسیاری از موارد پیش از انجام جراحی برای درمان سرطان روش شیمی درمانی صورت می‌گیرد که با تجویز داروهای شیمیایی و اتخاذ برخی از پروتکل‌های درمانی نسبت به شدت بیماری سعی در کنترل و یا مهار عارضه های ایجاد شده در بدن فرد میشود در واقع ممکن است که با توجه به شرایط یک بیمار چند روش درمانی برای ایشان در نظر گرفته شود تا نتیجه ایده آل و مورد نیاز دریافت شود همچنین یکی از تکنیک هایی که به عنوان روش مکمل برای درمان سرطان در نظر گرفته می شود پرتو درمانی است که کمک می کند روند درمان با سرعت بیشتری پیش برود و یا سرعت رشد بیماری و سلولهای سرطانی کمتر شود از این رو انتخاب روش های درمان برای بیمار با توجه به شرایط و شدت سرطان ایجاد شده در نظر گرفته می شود که در تمامی مراحل نیاز به همکاری و صبوری فرد مبتلا به سرطان خواهد بود

یکی از روش های رایج برای درمان انواع سرطان و همین طور سرطان سینه، تخلیه بافت آلوده به سلول های سرطانی و پاکسازی بدن است. بستگی به این موضوع که هر دو سینه ی بیمار آلوده به سلول های سرطانی باشد یا فقط یکی از سینه ها، با جراحی، سینه را جدا می کنند و پس از پاکسازی بدن بیمار از سلول های آلوده، براساس نظر متخصص از طریق شیمی درمانی یا مصرف دارو های تقویت کننده ی ایمنی از ایجاد توده ی جدید جلوگیری می شود. اکثر بیماران می خواهند بدانند  پرتو درمانی چه زمانی انجام می گیرد؟ گاهی برای درمان سرطان نیازی به پرتو درمانی نیست. بیماری که تحت درمان قرار گرفته است. باید در مدت زمان های تعیین شده توسط بهترین دکتر برای سرطان در تهران، جهت معاینه و بررسی مجدد مراجعه نماید. تا در صورت بروز مجدد به موقع پیشگیری شود. همه سرطان ها کشنده نیست و در صورت تشخیص به موقع قابل درمان هستند.

برخلاف دلایل ژنتیکی ابتلا به سرطان که برای افراد قابل کنترل نیست، دلایل محیطی با تغییر در سبک زندگی قابل مهار است. عادت به مصرف دخانیات، مشروبات الکلی و غذاهای پر چربی خطر ابتلا به سرطان را در سنین بالا افزایش می دهد. افراد با جدی گرفتن و رعایت سبک زندگی سالم می توانند از خود در برابر آسیب هایی همچون سرطان جلوگیری کنند.

شناسایی بهترین دکتر درمان سرطان

به منظور یافتن بهترین متخصص در درمان سرطان می توانید ویژگی های خاصی را مد نظر قرار دهید:

دارا بودن دانش تخصصی در حوزه درمان انواع سرطان یکی از اصلی ترین مولفه ها در یافتن بهترین فوق تخصص انکولوژی و هماتولوژی می باشد. گذراندن دوره­ های خاص و داشتن بورد تخصصی در این حوزه نیز می تواند در شناسایی بهترین متخصص تاثیر گذار باشد.

اما دانش تخصصی در کنار تبحر عملی کارساز بوده و می تواند سلامتی شما را حفظ نماید لذا بررسی سوابق عملی پزشک نیز در شناسایی بهترین دکتر در درمان سرطان تاثیرگذار است.

برای یافتن بهترین متخصصین این حوزه می توانید از جست و جو در شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو و پرسش و جو از اطرافیان و نزدیکان کمک بگیرید.

پس از تهیه لیستی از بهترین متخصصین، بررسی سایت و صفحه اینستاگرام پزشک و همچنین مشاوره حضوری می تواند شما را در تصمیم گیری نهایی یاری رساند.

توجه داشته باشید که لازم است پزشک با صبر و حوصله به صحبت های شما گوش کند، تمامی مراحل درمان را به طور واقع بینانه برای شما شرح داده و از همه مهمتر سلامتی شما را در اولویت قرار داده و بیش از سایر مسائل ازجمله بحث مالی مورد توجه و اهمیت قرار دهد.

بهترین دکتر درمان سرطان

بهترین دکتر برای درمان سرطان مشاوره های لازم در خصوص انواع روش های درمان را در اختیار شما قرار می دهد. ایشان باید به تمامی تکنولوژی ها و روش های بررسی و درمان سرطان تجهیز باشد تا بتواند با استفاده از علم روز دنیا نسبت به درمان بیماری تصمیم‌گیری لازم را داشته باشد. تخصص و تجربه‌ای که پزشک در اختیار دارد کمک بزرگی به شما برای درمان در بهترین زمان و کمترین میزان صرف زمان خواهد داشت. پزشک باید با توجه به امکانات روز دنیا تصمیم گیری درستی نسبت به شرایط بیمار و نوع درمان ایشان اتخاذ نماید.  از این رو انتخاب بهترین دکتر درمان سرطان از اهمیت ویژه‌ای برای شما برخوردار است، چرا که در مواردی که شیوع بیماری سرعت رشد بالایی دارد و ابتلای شما به سرطان در زمان کمی سیر صعودی پیدا می‌کند، شما در این شرایط زمان کافی برای انتخاب جراح را در اختیار نخواهید داشت و فرصتی برای بررسی و یا آزمون و خطا نخواهید داشت. از این رو انتخاب یک پزشک متخصص با تجربه و متبحر برای درمان سرطان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا بتواند در فرصت مناسب درمان موفقیت آمیز را برای شما انتخاب نماید.

پاسخ

Call Now Button