(021) 22 01 45 32 - (0938) 692 1414
تهران، خیابان ولیعصر، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه اول، واحد۴

راهنمای جامع انتخاب بهترین متخصص آنکولوژی

آنچه باید قبل از انتخاب پزشک درمان سرطان بدانید !!

عکس دکتر صابریان

برای درمان سرطان و یا جلوگیری از پیشرفت آن نیاز به دریافت مشاوره از متخصص آنکولوژی دارید ؟

معیار های مورد نیاز برای انتخاب پزشک مورد اعتماد و با تجربه در این زمینه را به شما خاطر نشان خواهیم کرد!!!

در این نوشتار به موضوع بهترین فوق تخصص آنکولوژی در تهران و معیار انتخاب آنکولوژیست به طور جامع و مفصل پرداخته شده است.

جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

متخصص آنکولوژی

در ابتدا صلاح را بر این دانستیم تا توضیحی متخصر در مورد واژه انکولوژی ارائه دهیم زیرا این نام برای عده ای از افراد کمی نا آشناست. به طور کلی آنکولوژی از دو کلمه با ریشه یونانی تشکیل شده است. این علم در زمینه پزشکی و شناخت و انواع سرطان ها و تومور ها، کاربرد دارد. شایان ذکر است: آنکولوژی با هماتولوژی دو تعریف مجزا هم هستند که آنکولوژیست ها می توانند به تشخیص و درمان سرطان خون بپردازند اما علم هماتولوژی مختص به زمینه بیماری های خونی است.

آنکولوژیست یا سرطان شناس، پزشکی است که در زمینه تشخیص و درمان انواع سرطان ها تخصص دارد که در سه بخش پزشکی، جراحی، پرتونگاری فعالیت عمده می کند.

آنکولوژی از دو کلمه یونانی نشات می گیرد، و به معنی اُنکوس یعنی توده یا سرطان و لوژی یعنی شناختن رایج شده است. این علم شاخه ای از پزشکی است که در مورد انواع سرطان ها و تومورهایی که برای بیماران ایجاد می شود را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند.

آنکولوژیست هایی که به بررسی تومورهای ایجاد شده در رحم، تخمدان و گردن رحم می پردازند، آنکولوژیست زنان هستند، اما برخی نیزانکولوژیست کودکان و نوجوانان که در حیطه تومورهای مغزی، لوسمی، استئوسارکوم و سارکوم اوینگینگ اقدام می کنند. چون گونه سرطان زیاد می باشد در نتیجه آنکولوژیست هر کدام نیز مجزا می باشد.

شایان ذکر است که بگوییم مردم در بیشتر موارد آنکولوژیست و هماتولوژیست را مترادف هم قرار می دهند در حالی که باید گفت هماتولوژی در زمینه مطالعه خون تخصص دارد و آنکولوژیست، پزشک سرطان شناسی است که در این زمینه تخصص پیدا نموده است.

آنکولوژیست در ابتدا با مراجعه بیمار اقدام به بررسی و مدیریت بیماری او می کند.

متخصص سرطان شناس در وهله اول به توضیح و تشخیص تومور و یا سرطان ایجاد شده در بیمار می پردازد، سپس روش های درمانی را برای فرد معرفی می کند تا با مشاوره بهترین و سریع ترین روش درمانی که کمترین عوارض را ایجاد می کند، را انتخاب نمایند.

عکس گوشی پزشکی

در انتها با مدیریت علائم و عوارض، اقدام به درمان سرطان خواهد کرد. پزشک در تمام مدت درمان با دیگر همکاران و پزشکان مشورت را اعمال می کند تا بیمار زودتر از شر این بیماری رهایی یابد و عوارض زیادی را متحمل نشود.

خدمات متخصص آنکولوژی

زن بیمار

همان طور که می دانید درمان سرطان سخت می باشد در نتیجه برای انتخاب آنکولوژیست باید دقت کافی را انجام داده و به یک متخصص آماتور و غیر حرفه ای مراجعه نشود. این کلام بدان معنا است که آنکولوژیست بیماران زیادی را درمان کرده و سرطان را از بدن آنان خارج نموده باشد.

سرطان هنگامی در بیمار ایجاد می شود که جهش سلول های معمولی روی هم انباشته می شود و باعث  نابودی سلول های سالم و مجاور می گردد. اگر سرطان پیشرفت کند، درمان سخت و دشوار خواهد شد. از این رو باید در پی یافتن متخصص آنکولوژیستی باشید که بتواند تمام جوانب را بررسی کند، و حتی برای ریشه کن نمودن سرطان از درمان ترکیبی نیز استفاده کند، زیرا که در اغلب مواقع این درمان ترکیبی در روند بهبودی بسیار موثر بوده است.

در برخی مواقع آنکولوژیست با انتخاب پرتودرمانی در کنار شیمی درمانی، جراحی در کنار شیمی درمانی، جراحی در کنار پرتودرمانی و بالعکس، تمام سعی خود را می کند که جان بیمار را نجات دهد و سلول های سرطانی را از بدن او خنثی نماید.

آنکولوژیست خوب، پزشکی است که باتوجه به مطالعات و بررسی سلولی کشت شده، اقدام به دارودرمانی بر روی سلول ها سرطانی در آزمایشگاه کند و تمام تلاش خود را بنماید تا به جواب قطعی یا نزدیک به آن کند، تا در جهت جلوگیری از رشد و تکثیر سلول های  سرطانی وارد عمل شود و حال بیمار را مدیریت و کنترل نماید. آنکولوژیست  باید با تمام وجود در درمان و بهبود سریع حال بیمار، در کنار روحیه دادن خوب و مثبت، امید به زندگی، تمام تلاش خود را انجام دهد.

در یک نگاه کلی خدماتی که از جانب متخصص آنکولوژی ارائه می شود شامل موارد زیر خوهد بود :

تشخیص سرطان

تشخیص به موقع سرطان و البته تعیین نوع آن یکی از مهم ترین مواردی است که باید از جانب متخصص آنکولوژی ارائه شود .

درمان سرطان

بهترین درمان و سریع ترین راه کار ها برای از بین بردن آثار بیماری و یا ارائه روش هایی برای کنترل بیماری از جانب ایشان ارائه می شود .

پیشگیری از سرطان

یکی از بهترین خدمات پیشگری از بروز سرطان به خصوص در افرادی که سابقه بیماری سرطان به صورت ارثی دارند ، می باشد .

کنترل سرطان

کنترل و جلوگیری از شیوع سرطان در مراحل مختلف بروز آن ، یکی از خدمات متخصص آنکولوژی است که می تواند نقش به سزایی در درمان داشته باشد .

شیمی درمانی و پرتو درمانی

شیمی درمانی و پرتو درمانی به صورت تخصصی و با بهترین دارو ها و دستگاه های روز دنیا از دیگر خدمات ایشان می باشد .

خصوصیات بهترین متخصص آنکولوژی

برای درمان انواع بیماری های خونی و سرطان ها از متخصص آنکوژی یا همان سرطان شناس کمک گرفته می شود، پس انتخاب بهترین آنکولوژیست می تواند سرنوشت زندگی ما را تغییر دهد. البته با شناخت و آگاهی بالا می توان به بیماری و متخصص مربوطه برای ردمان آن پی برد. پس به منظور افزایش سطح دانش پزشکی افراد جامعه بر آن شده ایم تا نوشتاری در خصوص چیستی و چگونگی انتخاب بهترین آنکولوژیست در نزدیکی محل سکونت تان در اختیارتان قرار دهیم. با این کار و انتخابی هوشمندانه می توانید سلامتی تان را ضمانت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تخصص و تجربه

دقت، مهارت و تجربه متخصص انکولوژی در خصوص ارائه خدمات بهتر و درمان سریع و به موقع بیماری های شایع در خصوص سرطان به قدری اهمیت دارد که باید این موضوع از جانب بیمار به صورت ویژه مورد بررسی قرار بگیرد.
مهم ترین مسئله در انتخاب متخصص آنکولوژی این است که از دانش و مهارت پزشک آگاهی لازم را پیدا کنیم.
با پرس و جو از آشنایان یا بررسی نمونه کار های پزشک، کسب این آگاهی به خوبی امکان پذیر است.

ربان سرطان


پیرزن در حال نوازش

احساس همدردی با بیمار

اگر بیمار بداند که پزشک می تواند مشکلات مختلف او را درک کند و در مورد آن ها با وی همدلی و همدردی نماید. روند درمان علاوه بر سرعت، از کیفیت بالاتری نیز برخوردار خواهد شد.
زمانی که پزشک با بیمار با خوش رویی و مهربانی برخورد می کند، بیمار احساس راحتی و نزدیکی بیشتری با او احساس می‌نماید.
تجربه نشان داده است که هر چه در رابطه ی میان پزشک و بیمار احساس راحتی بیشتری دخیل باشد
روند درمان بیمار بهتر طی می گردد.

ارتباط از راه دور

امروزه مشاوره آنلاین زمینه وسیعی از ارتباطات را در بر گرفته است استفاده از انواع سیستم های مشاوره آنلاین باعث شده که در شرایط کنونی که امکان رفت و آمد در اجتماع با محدودیت هایی همراه می باشد مناسب و کارآمد است پزشکانی که سیستم مشاوره آنلاین را در اختیار بیماران قرار می دهند کمک بزرگی برای ایجاد ارتباط و صرفه جویی در وقت و هزینه ایجاد می نمایند

تصویر مشاوره آنلاین
نقشه گوگل مپ

داشتن موقعیت سریع و آسان

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد دسترس بودن پزشک برای مراجعه می باشد معمولاً مسیرهای پر ترافیک که در شلوغی‌های شهر قرار دارد دسترسی سختی داشته و بیماران برای مراجعه دچار مشکلاتی خواهند شد از این رو نیاز است که موقعیت مکانی مطب به گونه‌ای باشد که به راحتی با وسایل نقلیه مختلف بتوان به ایشان دسترسی پیدا کرد

تعرفه های منصفانه

ممکن است با توجه به شرایط بیمار دفعات زیادی برای مراجعه به متخصص آنکولوژی نیاز باشد از این رو علاوه بر تخصص و تجربه ای که پزشک در اختیار دارد باید هزینه های تعرفه پزشکی به گونه‌ای باشد که بیمار بتواند به راحتی آن را پرداخت نماید توجه داشته باشید که بالا بودن هزینه ویزیت نشانه خوب بودن کار پزشک نیست و این مورد دلیلی برای قضاوت کردن پزشک نخواهد بود بلکه مهارت و تجربه ای که ایشان مد نظر قرار می دهند معیار اصلی برای انتخاب بهترین متخصص آنکولوژی میباشد

پول
خانم خوشحال

رفتار محترمانه

برای بیمار مهم است که پزشک بتواند مشکلات او را درک کند و شرایط وی را بپذیرد احساس همدلی و همدردی با بیمار یکی از توقعاتی است که در زمان مراجعه از متخصص آنکولوژی انتظار می رود بدین صورت روند درمان بیماری از کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود و زمانی که پزشک با مهربانی و روی گشوده امور درمان را انجام می دهد بیمار احساس نزدیکی بیشتری خواهد داشت و در نتیجه در بیان احساسات و یا کنترل آنها قدرت بیشتری دارد هر چه رابطه پزشک و بیمار نزدیکتر باشد روند درمان نیز بالا رفته و از سرعت بیشتری برخوردار می شود

میزان رضایتمندی بالا

یک پزشک با تجربه و ماهر بیماران راضی بسیاری را به همراه دارد ، این دسته از افراد به ایشان اعتماد کرده اند و در طی دوره ی درمان و کنترل سرطان از همراهی و تخصص پزشک استفاده کامل نموده اند . به یاری خداوند و البته پیشرفت علم و تکنولوژی همه روزه شاهد بهبودی بیماران مبتلا به سرطان های مختلف می باشیم و دیدن رضایتمندی و خوشحالی مراجعین بعد از بهبودی از مهم ترین انگیزه های پزشکان در عرصه ی درمان سرطان می باشد .

امید به زندگی و میل به ادامه روند درمان از مهم ترین مسائلی است که در طول این دوره توسط پزشک آنکولوژی مدیریت شده و انگیزه کافی به بیمار توسط ایشان ایجاد می شود . در زیر برخی از ویدئو های ارسالی توسط مراجعین و بیماران بهبود یافته از دامان سرطان را مشاهده می نمایید:

لازم به ذکر است که بگوییم بیماری سرطان، انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن نیاز به درمان خاص خود را دارد و در مراجعه به آنکولوژیست باید بررسی شود که پزشک اغلب کدام دسته از سرطان ها را به خوبی تشخیص و درمان نموده است.

بیماران سرطانی نیز باید در درمان شکیبا و فروتن باشند و روحیه خود را از دست ندهند زیرا که همگی می دانند، نام سرطان دردناک است اما بیماری نیست که نتوان از آن جان سالم به در برد.​

خانم مبتلا به سرطان

بیماران پزشکی را دوست دارند که در زمان مراجعه احساس خوبی از ایشان دریافت نمایند پزشک باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشد، تا این احساس در بیمار نیز ایجاد شود کمبود عزت نفس و قدرت درونی باعث می شود که مبارزه با بیماری سرطان دشوار باشد. از این رو بیمار با الهام گرفتن از قدرت پزشک سعی می کند که با قدرت و اعتماد به نفس بالا با بیماری خود مقابله کند. همچنین نیاز است که پزشک مشکلات مربوط به فرد مبتلا به سرطان را با زبانی عامیانه و ساده بیان نمایند، چرا که ممکن است برخی از اصطلاحات و یا عباراتی که برای افراد عادی قابل فهم نمی باشد، ایجاد اغراق یا ترس در وجود بیمار نماید. پزشک با آگاهی به این مسئله جهت کنترل فشارهای روحی نیاز است که به گونه‌ای برخورد کند تا بیمار در حین آرامش و امیدواری مراحل درمان را آغاز نماید. پزشک باید در تمامی مراحل درمان خونسردی و آرامش خود را حفظ نموده و با ایجاد اعتماد نسبت به درمان لازم برای بهبود وضعیت سلامتی بیمار اقدام نماید. پزشک باید آگاهانه نسبت به فرایند درمان و مشکلاتی که پیش رو دارد، رفتاری متناسب با بیمار داشته باشد که امید و انگیزه در بیمار دچار کاهش نشود .انتخاب بهترین متخصص آنکولوژی با توجه به وجدان کاری و رزومه ای که از پزشک باقی مانده است، تکمیل می شود. داشتن وجدان کاری و اخلاق حرفه ای از مهمترین معیارها برای انتخاب پزشکی است که می خواهید به ایشان اعتماد کنید و روند درمان را با همراهی و تخصص ایشان آغاز کنید.

عکس متحرک

راه های انتخاب بهترین متخصص انکولوژیست

با در نظر داشتن این موضوع که تهران کلان شهری با تراکم جمعیتی بالای است و به تبع آن تعداد متخصصین انکولوژی آن بیشتر از سایر شهر ها است یافتن بهترین دکتر برای درمان سرطان کاری بس دشوار است. به همین منظور برای دستیابی به این مهم می توانیم مولفه های را برای انتخاب بهترین آنکولوژیست در تهران را در اختیارتان قرار دهیم تا با معیار های خود مطابقت بدهید.

اگر انتخابی نادرست داشته باشید ممکن است برای همیشه سلامتی تان را از دست می دهید، پس نهایت دقت و تلاش خود را در این زمینه به کار بگیرید تا متضرر نشوید.

جستجو در اینترنت

امروز امروزه جستجو در اینترنت از ابتدایی ترین راه ها و ساده ترین گزینه ها برای انتخاب حرز محصول و یا خدماتی است که نیاز به آنها داریم می باشد بسیاری از مراجعین از طریق جستجو در اینترنت و بررسی سایت پزشک مورد نظر به ایشان مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام می دهند به کمک جستجو در اینترنت می توان وارد سایت و یا صفحات شخصی ایشان شد و از این طریق نمونه کارها و میزان رضایتمندی مراجعین را مشاهده کرد

هدف

مشاهده نمونه کارها

بررسی نمونه کارها ایا مشاهده ویدیو هایی که از رضایتمندی پزشک توسط مراجعین ارائه شده است نقش بسزایی در انتخاب ایشان به عنوان متخصص آنکولوژی خواهد داشت برای بررسی این موضوع می توانید به صفحه اینستاگرام پزشک مراجعه نمایید.

این اقدام به شما کمک می کند که انتخابی دقیق تر و هوشمندانه تر داشته باشید و البته از نتایج درمان بیماران که مشکلاتی مشابه داشته اند نیز آگاه گردید.

عکس انیمیشنی

بررسی شبکه های اجتماعی

همانطور که بیان شد میزان رضایتمندی مراجعین از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با مراجعه حضوری به مطب و یا پیگیری پزشک در شبکه های اجتماعی می توانید میزان رضایت از امور درمان ایشان را بررسی کنید.

همچنین می توانید آمار شکایات و اعتراضات از نحوه درمان و یا برخورد پزشک را مشاهده نمایید.اینستاگرام و یوتیوب و گوگل مپ از رایج ترین ابزار های شبکه های اجتماعی است که کمک می کند ارتباط بهتری با جراح و یا پزشک داشته باشید و اطلاعات بیشتری دریافت نمایید.

گیف شبکه های اجتماعی

دریافت مشاوره تلفنی قبل از مراجعه

برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود می توانید قبل از مراجعه حضوری از مشاوره های آنلاین کمک بگیرید و با پزشک متخصص مدنظرتان صحبت کنید. این امکان فرصت آشنایی بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی را در اختیار شما قرار می دهد.

مشاوره تلفنی و یا تصویری می تواند در شناخت برخورد و اخلاق پزشک تاثیر گذار باشد .اگر ارتباط خوبی با ایشان گرفته باشید انتخاب شما برای ادامه روال درمان قطعی می شود .

می توانید برای دریافت مشاوره آنلاین دکتر صابریان ، از سیستم پذیرش آنلاین محبوب ماوراطب استفاده نمایید .در نظر داشته باشید که به متخصص مربوطه نسبت به بیماری خود مراجعه نمایید . چرا که متخصصین آنکولوژی ممکن است در یک یا چند بخش از شاخه های سرطان شناسی فعالیت داشته باشند.

انواع تخصص در زمینه آنکولوژی

آنکولوژیست یا سرطان شناس پزشکی است که در زمینه تشخیص و درمان انواع سرطان ها تخصص و تبحر دارد. البته این پزشک در سه بخش عمده درمانی اعم از جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی خدمت رسانی کند. با توجه به گونه های گوناگون سرطان ها آنکولوژیست مربوط به هر کدام نیز به صورت مجزا فعالیت می کنند. علاوه بر اینها آنکولوژیست خوب، پزشکی است که با اوجه به مطالعات و بررسی های متعدد بر روی کشت سلولی اقدام به دارو درمانی بر روی سلول های سرطانی در آزمایشگاه کند. هم چنین تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا از رشد و بروز سلول های سرطانی جلوگیری کند و با مدیریت خود سطح سلامتی بیمار را تحت کنترل خود قرار دهد. این متخصص باید با روحیه و انرژی مثبت خود به بیمار این حس شفا بخشی را القا کند. در این صورت است که بهبودی کامل در سرطان ها حاصل می شود.

به طور کلی شاخه های اصلی از خدمات متخصصین آنکولوژی شامل موارد زیر می باشد :

عکس تخمدان

آنکولوژی زنان و زایمان

آنکولوژی زنان به صورت تخصصی تنها به بررسی سرطان در زنان می پردازد متخصص آنکولوژی زنان تخصص و تجربه در زمینه شناخت انواع سرطان شایع در زنان مانند سرطان دهانه رحم سرطان تخمدان سرطان واژن خواهد داشت و مهارت های کافی برای تشخیص و درمان به کار می‌گیرد دکتر آنکولوژی زنان با توجه به سوابق بیمار بهترین درمان برای بیمار را مد نظر قرار می‌دهد

کودک خوابیده

آنکولوژی اطفال

یکی از شایع‌ترین سرطان ها در کودکان سرطان خون می باشد که با مهارت و دقت متخصص آنکولوژی اطفال قابل تشخیص و درمان خواهد بود انکولوژی اطفال به صورت ویژه بر روی درمان مشکلات و شناخت انواع سرطان در کودکان می پردازد

تشخیص سرطان خون و یا استخوان در کودکان به عده ایشان است .

تصویر عصب

آنکولوژی عصب شناسی

در این شاخه تشخیص و درمان بیماری هایی که مغز و سیستم عصبی را درگیر می نماید لحاظ می شود پزشک آنکولوژی اعصاب انواع مشکلات رگ های خون عضلات و اعصاب را بررسی نموده و در صورت تشخیص تومور و یا سرطان در قسمت های مختلف بدن اقدامات لازم جهت درمان را مد نظر قرار می‌دهد

*در نظر داشته باشید: برای درمان انواع سرطان ها تنها کمک گرفتن از یک فوق تخصص آنکولوژی کافی نیست و پزشکانی دیگر به صورت تیمی و هر کدام می توانند بنا به وظیفه و حیطه تخصصی خود اقدام به درمان کنند.

می توانید برای دست یابی به این مهم، از طرق مختلفی اقدام کنید، یکی از این راه ها سرچ در موتورهای جستجوگری چون گوگل است زیرا پربازدید ترین وب سایت های رسمی متخصصین این حوزه را در اختیارتان قرار می دهد. سپس با برداشتن اطلاعاتی می توان به راه های ارتباطی پزشک مد نظر خود دسترسی پیدا کنید با داشتن شماره تلفن و آدرس مطب وی می توانید مراجعه حضوری داشته باشید و تحقیقات میدانی انجام دهید. در این هنگام احوالات بیماران سابق وی را جویا شوید.

در زمان مراجعه به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید :

 • تخصص و تجربه همچون دو بال برای یک پرنده برای پزشک هم ضروری است.
 • میزان بالای از رضایت مندی مراجعه کنندگان
 • داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور
 • به اصول اخلاق حرفه ای و سوگند نامه پزشکی خود پایبند باشد.
 • دلسوزی، مهربانی، صبوری، خوش رویی از جمله فضایل اخلاقی نیکویی است که بهترین پزشک می تواند از آن برخوردار باشد.
 • جان و مال بیمار را به منافع شخصی خود ترجیح ندهد.
 • از دانش به روز جهانی بهره مند باشد به طوری که خود را مدام آپدیت کند.
 • در دریافت حق ویزیت و هزینه های درمانی از افراد مستمند انصاف را رعایت کند.
 • راز دار و محرم اسرار باشد به طوری اطلاعات پرونده پزشکی بیماران خود را تحت هیچ شرایطی در اختیار فردی یا نهادی قرار ندهد.
 • با حوصله و احترام با مراجعه کنندگان ملاقات کند.
 • در میان همکاران و بیماران خوشنام و معتبر باشد.
 • برای زمانی که مراجعین در مطب صرف می کند ارزش قائل شود و در قبال آن مسئول باشد و می توان این کار را با برنامه ریزی دقیقی انجام دهد.
 • قدرت تصمیم گیری به موقع را داشته باشد.

همانطور که بیان شد تشخیص به هنگام سرطان کمک بزرگی در بهبودی و کنترل آن دارد ، از این رو توصیه می شود که نسبت به سرطان های شایع که امروزه گریبان گیر بسیاری از افراد جامعه می باشد ، معاینات و بررسی های مرتب در بازه های زمانی شش ماهه و یا یک ساله داشته باشید تا بتوانید از بروز این دسته از بیماری های بدخیم جلوگیری نمایید.

در این بخش سرطان های شایعی که در ایران و جهان بیشترین مبتلایان را به خود اختصاص داده است را خاطر نشان نموده ایم.

منبع : www.isna.ir

شایع ترین سرطان ها

سرطان مجموعه‌ای از بیماری‌های بدخیم است که در صورت عدم کنترل و یا شناسایی به هنگام ممکن است کشنده و خطرناک باشد. سرطان از تکثیر مهار نشده سلول ها در بدن به وجود می آید و با آسیب رساندن به بافت های مختلف بدن همراه می باشد سرطان دومین عامل مرگ و میر در جهان شناخته می شود.هرچند که امروزه درمان سرطان با سلول های بنیادی نیز رایج شده است اما همچنان بسیاری از افراد با این دسته از بیماری ها دسته و پنجه نرم می کنند.

سرطان ریه پروستات روده بزرگ و کبد از شایعترین نوع سرطان در مردان می باشد و سرطانهای پستان و دهانه رحم و تیروئید از سرطان های شایع در زنان به شمار می رود.

نقشه های زیر رنگ بندی میزان ابتلاء به سرطان‌های شایع را نشان می دهد. رنگ بندی از کمرنگ به پررنگ افزایش میزان شیوع را نشان می دهد. به طور کلی سرطان های پستان، کبد، ریه و پروستات از شایع ترین آن ها می باشد که در نقشه های زیر می توانید آن را مشاهده نمایید:

سرطان سینه

شایع ترین سرطان در بین زنان جهان به شمار می رود که، بشترین آمار مبتلایان را به کشورهای کانادا، استرالیا، فرانسه، ایتالیا و آلمان شامل می‌شوند. در نقشه زیر کشورهایی که کمرنگ تر هستند کمتر دچار ان پستان شده‌اند و کشورهایی که پررنگ‌تر هستند آمار شیوع بیشتری را داشته اند.

نقشه جهان صورتی

سرطان کبد

سرطان کبد در کشورهای در حال توسعه رو به افزایش می باشد این بیماری ارتباط مستقیمی با مبتلایان به هپاتیت و مصرف کنندگان الکل دارد افرادی که مصرف زیادی الکل و یا غذاهای چرب دارند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان کبد می باشند بیشترین شیوع این نوع سرطان در مغولستان گزارش شده است

نقشه جهان

سرطان ریه

سرطان ریه که خطرناک ترین نوع سرطان ها به شمار می رود هر ساله آمار بسیار زیادی از مرگ و میر را به خود اختصاص می‌دهد. بزرگترین عامل سرطان ریه مصرف سیگار می باشد که می‌تواند در برهه زمانی ۳۰ ساله از زمان شروع مصرف فرد را به سرطان مبتلانماید. مصرف سیگار در کشورهایی مانند ایالات متحده زیاد است و به همین دلیل سرطان ریه نیز در این محدوده بیشتر دیده می شود.

نقشه جهان بنفش

سرطان پروستات

سرطان پروستات دومین سرطان شایع مردان در سراسر جهان است. این بیماری بیشتر در کشورهای با درآمد بالا تشخیص داده می شود. یک دلیل غربالگری تهاجمی با آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) است.پروستات در صورت تشخیص به موقع قابل درمان می باشد .کانادا، استرالیا، فرانسه و در مرحله پایین تر آمریکا بیشترین بیماران این نوع سرطان را دارند.

نقشه جهان نارنجی
تصویر متحرک سرطان سینه

اطلاعاتی بیشتر از سرطان سینه!!

امروزه بیش از ۲۰۰ نوع سرطان تشخیص داده شده است که شایع ترین آن ها سرطان پستان می باشد که بعد از سرطان پوست بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است تشخیص و درمان سرطان های شایع از اصلی ترین خدمات متخصص آنکولوژی میباشد سرطان پستان که بیشتر در بین زنان آمریکایی دیده می شود امروزه در سرتاسر جهان شیوع پیدا کرده و جز سرطان های تهاجمی محسوب می شود.

علت دقیق بروز این سرطان مشخص نیست اما این بیماری دارای علائمی مانند ضخیم شدن پستان و ایجاد تغییرات ظاهری در آن می باشد همچنین تغییر در پوست و نوک پستان از مهمترین علائم آن به شمار می رود در صورت تشخیص به موقع سرطان پستان می توان نسبت به درمان آن با میزان موفقیت بالایی اقدام نمود

سوالات متداول در زمینه سرطان

این نوید را به تمامی بیماران سرطانی می دهیم که با کمک بهترین فوق تخصص آنکولوژی می توانند از روند درمانی مطلوب خود اطمینان حاصل کنند و هم چنین در جهت بهبودی بیماری خود صبر و شکیبایی به خرج دهند تا نتایج مطلوب حاصل شود. درست است همه ما می دانیم نام سرطان به عنوان بیماری های پر خطر و دردناک شناخته شده است و ممکن است لرزه در اندام افراد بیاندازد اما در کنار راهکار های درمانی متفاوت باید خود مراقبتی و حفظ روحیه امیدواری داشته باشیم.

عکس علامت سوال

بیماران سرطانی چه بگویند و چه کار کنند تا از ویزیت خود بیشترین استفاده را ببرند؟

این دشوار است که بدانید پس از تشخیص سرطان با چه سوالاتی از پزشک خود بپرسید. همه انکولوژیست ها سعی می کنند تا آنجا که می توانند توضیحات لازمه را ارائه دهند، اما خوب است که پیشگیرانه عمل کنیم و تا آنجا که ممکن است سوال کنیم. بیماران و خانواده هایی که به شیوه های مثبت و سازنده از خود حمایت می کنند، تحت درمان های بهتری قرار می گیرند.

در ادامه سوالاتی که شما عزیزان با دکتر معصومه صابریان مطرح نموده اید و ایشان پاسخگوی شما بوده اند را ارائه نموده ایم .ممکن است سوالات شما عزیزان نیز در این بخش ارائه شده باشد ، بنابراین توصیه می کنیم که با مطالعه دقیق سوالات ارائه شده پاسخ نسبی خود را دریافت نمایید. در غیر این صورت می توانید با مطب تماس گرفته و یا از طریق شبکه های اجتماعی با دکتر صابریان در ارتباط باشید. در ادامه می توانید سوال مد نظر خود را نیز در قسمت دیدگاه بیان نمایید تا در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی آن اقدام شود.

6 thoughts on “راهنمای جامع انتخاب بهترین متخصص آنکولوژی

 1. الهام نصیری - آگوست 2, 2021 در 2:00 ق.ظ

  سلام دکتر جان خواستم ازتون تشکر کنم و بگم شما بهترین هستید عالی ….

  پاسخ
  • دکتر معصومه صابریان - آگوست 2, 2021 در 2:02 ق.ظ

   ممنون نظر لطف شماست

   پاسخ
 2. نرگس بیات - آگوست 2, 2021 در 2:02 ق.ظ

  از با اخلاق ترین دکتر هایی که میشناسم . خدا خیرتون بده برای درمان سرطان سینه واقعا به من کمک کردین

  پاسخ
  • دکتر معصومه صابریان - آگوست 2, 2021 در 2:03 ق.ظ

   ممنون از شما دوست عزیز .

   پاسخ
 3. دختر ایرانی - آوریل 24, 2022 در 11:04 ب.ظ

  سلام وقت بخیر دختری 24 ساله هستم و از 18 سالگی متوجه شدم سرطان غده نفاوی دارم و الان تحت نظر هستم و هر چند ماه یکبار برای چکاپ میرم. میخاستم لیزر برم اما گفتم شاید موردی داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنید. به دکترم دسترسی ندارم خارج از کشور هستند

  پاسخ
  • دکتر معصومه صابریان - جولای 16, 2022 در 11:24 ب.ظ

   سلام دوست عزیز. با توجه به اینکه در لیزر موهای زائد طول موج اشعه کوتاه است.مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند و ممنوعیتی ندارد.

   پاسخ

دیدگاه

پنج × 4 =

Call Now Button