(021) 22 01 45 32 - (0938) 692 1414
تهران، خیابان ولیعصر، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه اول، واحد۴

هزینه ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی چقدر است؟

هزینه ایمونوتراپی یکی از مهمترین مواردی است که بیماران مبتلا به سرطان به آن توجه دارند. این هزینه ممکن است برای گروه بسیار زیادی از بیماران بالا باشد و یا توان پرداخت آن را نداشته باشند. خوشبختانه بسیاری از بیمه های درمان این هزینه را متقبل می‌شوند.در ادامه بیشتر به بررسی هزینه ایمونوتراپی می پردازیم : 

بیشتر بخوانید : ایمونوتراپی چیست ؟

هزینه ایمونوتراپی

هزینه این درمان مسلماً برای همه یکسان نبوده و فاکتورهای مختلفی در تعیین این هزینه اثر گذار هستند. از جمله فاکتورهای تعیین هزینه می توانیم به این موارد اشاره کنیم : 

  •  نوع سرطان و مرحله ی آن
  •  نوع درمان ایمونوتراپی
  • شهری که درمان در آن انجام میشود.
  • نوع داروی مورد استفاده در ایمن درمانی

خوشبختانه در حال حاضر دارو های مربوط به ایمونوتراپی در ایران در دسترس بوده و این مورد توانسته هزینه های مربوط به این درمان را به حد قابل توجهی کاهش دهد. توجه داشته باشید که این دارو ها ممکن است به شدت خطرناک باشد، پس هرگز بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف هیچ دارویی نکنید. زیرا ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

مسلما دریافت این درمان در مراکز خصوصی گران تر از مراکز دولتی است. بنابراین اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید. توصیه می‌کنیم، به مراکز دولتی مراجعه کرده و یا از بیمه ها درمانی کمک بگیرید.

بهترین راه برای اطلاع دقیق از هزینه ایمونوتراپی  بهتر است مستقیم با دکتر مربوطه در ارتباط باشید و یا مرکز درمانی که ایمونوتراپی را انجام می‌دهد، کمک بگیرید.

آیا بیمه های درمانی هزینه ایمونوتراپی را پرداخت می کنند؟

این سوال بستگی مستقیمی به نوع بیمه شما دارد. در برخی از کشور‌ها از جمله ایران هزینه درمان بیماریهای خاص مثل سرطان پرداخت میشوند. درمان با ایمونوتراپی نیز توسط تعدادی از بیمه های درمانی و بسته به نوع قرار دارد، شما با بیمه و مواردی را که در قرارداد ذکر شده را پوشش داده و هزینه را پرداخت می‌کنند.

برای اطلاعات دقیق در این مورد لازم است، مستقیما موضوع را از بیمه درمانی پیگیری کنید. همچنین باید مرکزی که در آن درمان را می‌دهید، با بیمه مورد نظر قرار داشته باشد.

در حال حاضر داروی های مربوط به ایمونوتراپی در ایران تولید شده و یا از دیگر کشورها وارد می‌شود. و بیمه ها هزینه ی آن را پرداخت می کنند.

هزینه ایمونوتراپی در تهران

به نقل از بنیاد بیماری های نادر ایران، سه شرکت بریستول، MSD و رُش عمده تولید کنندگان داروهای ایمونوتراپی هستند. با توجه به اینکه قیمت دلار در سال های اخیر چند برابر شده پس هزینه های این داروها نیز چند برابر شده است. خارج از ایران اغلب داروهای این بیماری در رنج قیمتی 150 تا 250 هزار دلار به فروش می رسد. مشخص است که این هزینه بسیار بالا بوده و بیمه های درمان آن را پوشش نمی دهند. به هیچ جهت تعدادی از داروهایی مربوط به این بیماری در حال تولید و توزیع هستند.

در هر حال هزینه های مربوط به این دارو با توجه به مزیت ها و تاثیرات مثبتی که در درمان این بیماری دارد، و عوارض کمتری که در مقایسه با دیگر  روشها دارد، بالا نبوده و مناسب ارزیابی می‌شود. 

هزینه ایمونوتراپی بیشتر است یا شیمی درمانی؟

نمی توان یک هزینه مشخص برای هر یک از این درمان‌ها تعیین کرد. هزینه و قیمت هرکدام از این درمان ها بسته به نوع سرطان و مرحله ی آن متفاوت است. به طور کلی هزینه های شیمی درمانی کمتر خواهد بود. توجه داشته باشید که این درمان ها ترکیبی بوده و معمولا همزمان انجام می‌شود، بنابراین اگر پزشک آنها را توصیه کرده باید انجام دهید.  ایمونوتراپی حتی اگر هزینه زیادی داشته باشد، با توجه به مزایای مختلف و عوارض کمتر باید انجام شود.

سوالات متداول هزینه ایمونوتراپی

دیدگاه

6 + 20 =

Call Now Button